Nízký stupeň nebezpečí

platí od 19.09 18:00 do 20.09 12:00

Vydatný déšť

Nad severním Jadranem se vytvořila tlaková níže a s ní spojené frontální rozhraní ovlivňuje počasí u nás.

V oblasti Beskyd bude během dnešního večera a noci na středu (20. 9.) trvale a vydatně pršet. Předpokládané srážkové úhrny dosáhnou 30 až 40 mm. V průběhu středečního dopoledne bude intenzita deště přecházejícího do občasných srážek slábnout. Po nedělní srážkové epizodě, která nasytila povodí, není opět vyloučeno krátkodobé dosažení 1. SPA. na menších tocích odvodňujících Beskydy.

Doporučení ke zmírnění následků jevů při vydatném dešti:

  • Při silném dešti dostatečně snížit rychlost jízdy autem, nebezpečí aquaplaningu.
  • Při průtoku vody přes komunikace či jejich zatopení nevjíždět do vody, pozor na podemletí krajnic a mostů.

Platí pro:

  • Moravskoslezský kraj

Zdroj: ČHMÚ

Datum poslední aktualizace: dnes 10:24:00

Dny GIS a Nácvik povodňové situace

01.12.2015

Ve dnech 18.– 20.11.2015 se v krajské knihovně Liberec konali DNY GIS na téma Mapy pomáhají při řešení povodní a sucha. Libereckým kraj – resort životního prostředí a zemědělství ve spolupráci s pracovníky VOP Dolní Bousov pořádal mimo jiné odborné přednášky a semináře, živé ukázky moderních technologií mapování a modelování nebo představení konceptu nového digitálního povodňového plánu Libereckého kraje.

Více informací ZDE

-----------------------------------------------------------------------------------

V souvislosti s nově vybudovaným protipovodňovým systém, který zahrnuje monitorovací systémy toků a srážek a digitální povodňové plány obcí byl dne 21.11.2015 v sedmi obcích mikroregionu Ždánický Les a Politaví proveden nácvik povodňové situace. Cvičení řízené pracovníky společnosti VOP Dolní Bousov, spol. s r. o. ve spolupráci s odborem životního prostředí Slavkov u Brna se účastnili obce Hodějice, Hostěrádky-Rešov, Hrušky, Křenovice, Křižanovice, Šaratice a Velešovice. Povodňové komise, sbory dobrovolných hasičů obcí i samotní občané si prošli simulací jednotlivých stupňů povodňové aktivity až po extrémní povodeň, vyzkoušeli si většinu činností uvedených v povodňových plánech včetně nácviku evakuace, nouzového předání informací mezi obcemi nebo i aktivace protipovodňových opatření. Při cvičení byl otestován i nově zbudovaný varovný a vyrozumívací systém obcí.

starší novinky »

Kontaktní informace

VOP Dolní Bousov, spol. s.r.o.
Tovární 785
294 04, Dolní Bousov

Ing. Michal Školník
tel.: 733 112 424, 326 396 250
skolnik@vop-db.cz

Spolupracujeme